AZBox Titan - Specifikacije -

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• NenadX wrote:

znam da je ovo sad zanimljiva igracka, ali ne zaboravite niti na nas, postojece korisnike...

Ja sam samo rekao da ce sve potrebne informacije biti dostupne pre izlaska uredjaja u prodaji - jer tako su i meni rekli , ja sam samo developer koji ima indirektne kontakte sa firmom koja to prodaje i ja nemam a i ne zelim da imam ovlascenja da iznosim informacije pa da ja budem kriv sutra ako to nebude tako e sad sto je neko insistirao i pored jasnog odgovora i ponavljao se 3 puta i time prakticno isao off topic...
      A sto se tice postojecih korisnika - bez brige :)

@MickeySa
      Pardon, tacno , pod automatsko skeniranje postoji i BLIND scann - editiracu post ako forum dozvoljava to.

@PLASMA
      E2 skinove i E2 pluginse - to trazi na AZBox modelima koji koriste E2 - logicno zar ne ? Ovo je ipak Android a ti si sam rekao da imas puno iskustva i suradjujes sa kinezima koji rade slicne uredjaje i da si im savetovao da se kane corava posla jer tvoje resenje za parvim cistokrvnim x86 mozes isto dobiti , tako da ja sam dosao do zakljucka da ti je sve ovo poznato i da znas da na androidu neide E2 plugins/skins ???

pozdrav,
    • Totalno sam zadovoljan s ovim što sam vidio i pročitao u ovom postu. Ako cijena ne bude daleko od najavljene morati ću ozbiljno razmisliti o nabavci..
      3,1m MZT parabola (u fazi obnove)
      2,7m Laminas offset (28,5E)
      1,5m Gibertini offset + Moteck H180 (91,5E-43W)
      1,2m Channel Master offset + Optibox DM3800S (90E-55,5W)
      Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 (28,5E-0,8W)
      TBS5927;TBS5925;DM8000
    • telesat wrote:

NenadX wrote:

znam da je ovo sad zanimljiva igracka, ali ne zaboravite niti na nas, postojece korisnike...

Ja sam samo rekao da ce sve potrebne informacije biti dostupne pre izlaska uredjaja u prodaji - jer tako su i meni rekli , ja sam samo developer koji ima indirektne kontakte sa firmom koja to prodaje i ja nemam a i ne zelim da imam ovlascenja da iznosim informacije pa da ja budem kriv sutra ako to nebude tako e sad sto je neko insistirao i pored jasnog odgovora i ponavljao se 3 puta i time prakticno isao off topic...
      A sto se tice postojecih korisnika - bez brige :)

@MickeySa
      Pardon, tacno , pod automatsko skeniranje postoji i BLIND scann - editiracu post ako forum dozvoljava to.

@PLASMA
      E2 skinove i E2 pluginse - to trazi na AZBox modelima koji koriste E2 - logicno zar ne ? Ovo je ipak Android a ti si sam rekao da imas puno iskustva i suradjujes sa kinezima koji rade slicne uredjaje i da si im savetovao da se kane corava posla jer tvoje resenje za parvim cistokrvnim x86 mozes isto dobiti , tako da ja sam dosao do zakljucka da ti je sve ovo poznato i da znas da na androidu neide E2 plugins/skins ???

pozdrav,

Koja je prednsot androida u odnosu na enigmu evo postavljam kljucno pitanje.Na jednoj strani se gube plaginovi i skinovi i sve ono sto cini enigmu enigmom a sa druge strane se dobija nesto novo sto svakako ima potencijala ali u buducnosti.Kad kazem da se neko okane corava posla mislim da je za sada milion puta pametnije uzeti enigma boks recimo me ili sta drugo gde je razvoj enigme i svega sto je prati razvijen do kraja i na to lepo nakaciti jedan dual core 1.6 android boks koji mozes naci za manje od 50 eura.Time imas na svom tv-u i enigmu i 4>2>2 i sve plaginove,skinove i imas android u punoj snazi.
      Koristim na me modelu nekoliko android resenja i rezultati iz prakse su savrseni to znaci android dual core 1.6, ultra small varijanta sa pasivnim hladnjakom.Cim upalim tv android je upaljen i jedina operacija prelaska na android je prebacivanje daljincem na drugi hdmi ulaz.Ugasim azbox me, ugasim tv i android je automatski ugasen to je cela mudrost.Nikoga i nista ne cekam koristim sada odmah najbolje od enigme,najbolje od azboxa me i najbolje i najace od androida.
      4K UHD Android Smart TV Box:Amlogic S905/2GB/DVB-S2/DVB-T2/DVB-C/CA Slot/Oscam/Smart Home alarm Free 100 GB prostora za vase podatke: degoo.com/g/Ov7nAz0
    • Pa to i Azbox kompanija nudi: lepo uzmeš ovog andru Titana i dodaš na postojeći Azbox Me, i uživaš sa 4 tunera (1 Azbox Me + 1 USB tuner + 2 x tuner android) ;)
      A o prednostima androida.. vreme će tek da pokaže koliko lepih stvari ima na google play marketu, black martu itd. :D
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • @PLASMA
      To sve stoji , ali...
      Zemlja se okrece, Tehnologija ide napred, na trzistu je ponuda razlicitih resenja ... hoceu reci proslo je vreme ednoumlja i nemoze sve biti crno i belo , tako da ako neko smatra da Andrid nevalja - to neznaci da sada cela industrija treba da prekine proizvoditi Telefone sa Androidom, Tablete sa androidom, multimedijalne boxeve za Androidom, DVB+Mutlimedijalne bozove sa Androidom...
      Slazem se da mozes sastaviti x86 resenje , mada ne za 50e , pogotovo ne sa 2 DVB-s tunera ;) tako da ubuduce pls koristi realnije cene da ne bi devalvirao ijedan ustvari favorizirao drugo resenje -vec da razgovaramo o relanom stanju.
      Dakle slazem se da mozes sastaviti odgovarajuce resenje bazirano na x86 ali postoje nekoiko ALI :
      1.Cena - da bi imao kompaktno resenje neces uspeti ni sa 50 ni sa 100 , vec sa >=200e , znaci malecki pc koji ne bi bio metalni sanduk pored tv-a zar ne ? + 2xDVB tuneri pa makar koristio i USB to ti je +40-50e prosecna cena u maloprodaji + Daljinski koji ce te kostati u najboljem slucaju bar 10e
      2,poznavanje IT - racunaj da to bi mogli hajde u najbolju ruku 50% forumasa , ali to je jedan promil u odnosu na realno trziste , zamisli dodje covek koji radi sasvim sesti posao u zovotu a od IT zna da postoji internet i nistavise :))) salu na stranu , ali takvih ima puno , budi siguran da taj nije u mogucnosti da sam spremi sebi x86 resenje

E sad sto se tice mogucnosti i brzine podizanja - to nije problem, imaces jos modela u ponudi koji ce ti bas to omoguciti - upalis tv i imas izbootan android.
      Znaci govorimo o razlicitim modelima sa razlicitom cenom sa razlicitim mogucnostima, dakle bezi se od sivila i bice ponude za svakoga , za svaciji dzep i za svacije potrebe.
      E da i ovo je samo jedan od modela - Titan , koji je zamisljen kao jeftino resenje , ja shvatam da svi zele da kosta 1e a da nudi sto nude uredjaji od 1000e ali budimo realni , ako je rec o uredjaju koji ce biti nesto skuplji od 100e ( ne bih o cenama dok ne izadje na trziste) , nije bas korektno traziti od njega da izigrava i kucnu pomocnicu ;)

pozdrav,
    • Tačno, ima samplova koje testiramo i Dual Core i Quad Core, ali naravno od nečeg se mora početi, pa eto ga tu je AZBox Titan kao entry level STB, stoga slazem se sa telesatovom konstataciijom. Cijenom će mislim više nego opravdati svoj izlazak... Prošlo je sigurno vrijeme E2, evo i da imas Broadcom na 1.3 GHz vrtiš E2 na njemu, jer je to MIPS, nema podrsku za 3D i OpenGL tako da je to to, status quo.
      AZBox Elite, Premium, Me, MiniMe
      Dreambox 8000
      AZBox Titan - Android 4.1.4 - Twin tuner DVB-S2 - XBMC - Ubuntu 12.04 ARM release
    • Telesat
      Oko 50 eura sam platio samo android boks nista vise,pored njega imam azbox me i simbiozom ova dva imam sve i to najbolje od svake tehnologije.Sad izracunaj samo koliko je potrebno vremena da se na google storu pojave plaginovi koji ti trebaju ili koje si nekada koristio pod enigmimom.
      Ne kazem da anadroid ne valja vec obrnuto valja i te kako ali ako pod njim ocekujem rad satelitskog boksa onda to povlaci silna cekanja na sve i svasta i cekanjima nikad kraja kako to u praksi inace biva.

Vlajko nije novcano dobitna kombinacija titan + me vec me+solo android boks.
      4K UHD Android Smart TV Box:Amlogic S905/2GB/DVB-S2/DVB-T2/DVB-C/CA Slot/Oscam/Smart Home alarm Free 100 GB prostora za vase podatke: degoo.com/g/Ov7nAz0
    • @PLASMA
      Spominjao sai x86 resenje d ate podsetim za nekih 50e , to sam ti objasnjavao a ne o tvojim kombinacijama Android box + DVB box
      Mada vidis , interesantan Hybrid , dopada mi se sto i drugi slicno razmisljaju na ovakva resenja ;)

pozdrav,
    • Mozda je dobitna kombinacija da se u klasican azbox recimo me ubaci samo android modul da se ima samo jedno napajanje,jedan daljinski i da se iz menija jednostavno seta iz enigme u android.Kostalo bi smesno malo,nije potrebana nikava specijalna implementacija vec samo deo koji se odnosi na svicovanje enigma- android ja bi to tako uradio i prodaja bi isla odlicno u to sam siguran.
    • Takodje sam korisnik kombinacije AzBox Hd Elite+Android Tv Box+AppleTv2....imam jos jedan slobodan hdmi port na tv...i trebalo bi da sam Vrhunski zadovoljan(Sto i Jesam)ali ne bi imao nista protiv,Sve u Jednom....posebno kad vidim da je moj omiljeni igrac XBMC u igri.....a sto se tice Enigme,na koju sam jbg prilicno relativno skoro presao,radi mi super,nikad se ne bi vracao na OfFw....ali nisam nesto pao na bulju,od pluginova koji se vrte....da nije mozda bolji Youtube na Enigmi,nego na Androidu....ako nista na Androidu mi stalno radi....
      u svakom slucaju,pozdravljam ovu novu igracku,koju potajno vec duze vreme ocekujem.....pa dace Bog....i Kupim....:)
      Pozdrav
      Wetek 4K....
      GigaBlue Quad Plus...
      Multifeed (1w-9e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      SlingBox Pro
    • Kimins wrote:

MickeySa wrote:

Tačno, ima samplova koje testiramo i Dual Core i Quad Core

Zašto to nisi odma rekao? Može li se znati nešto više?

Pa cuj, evo telesat i dvlajkovic imaju i druge samplove, dok ja imam Titana, i generalno pisem i dajem zakljucak o onome sto posjedujem, sto je predamnom dok gledam tv i sto mogu koristiti i prenjeti svim dragim korisnicima ovdje na forumu. Novina će biti svakako, prvi na redu je AzBox Titan, resiver vrijedan pažnje kao nešto sasvim novo, materijalno dostupno sigurno većini zaljubljenika u ovaj hobi, dok će naravno na proljeće biti i "teškaša" dual i quad core, ali otom potom, dual i quad core koje mi imamo su još alpha samplovi ali itekako interesantni zbog svog broja tunera, broja jezgri procesora i grafike, kolicine rama i ostale opreme.

Drugo, nama iz OpenAZBox MOD Teama su se javile već neke ideje i vizije kako mod-at postojeci android, kako nabaciti ClockWork MOD ili CM9 i CM10 itd... biće tu prostora za šminkanje, dotjerivanje, heavy i light varijanti pa ko voli neka izvoli. Merak je igrati se sa ovakvom spravicom, oveclockati, mjenjati kernele isprobavati sta ti padne na pamet, i kao na slag ono dignes neki linux distro i to sve na TV i radi ko svicarski sat. Naravno, ne kazem da je to ne moguce sa nekim HDMI stickovima od > 60 EUR pa naviše ali dobiti resiver za neki mali novac mislim da je premija, barem za nekoga ko ne misli da dadne grdne novce na neki od 1.3 GHz koji tjera samo E2, dje sirova snaga nazalost ostaje sirova, s obzirom da znamo da je E2 vec poprilicno na zalasku, neki limiti su dostignuti... :thumbup:

Eh da, ti si mi bio napisao da se OSD raspada, i stvarno samo zbog toga sam odlucio da sjednem i snimi XBMC video, jer mislim da je puno bolje nego da bude moja rijec protiv tvoje, ne kažem, sigurno na trzistu ima mašina sa Allwinner A10 CPU koje imaju i greski u HW dizajnu, loše hlađenje, malo RAM memorije, traljavo upareni flash ili šta već i onda dolazi do kojekakvih problema, ali u ovom slucaju zaista nisam mogao dopustiti da ostane na tome da ako nešto stvarno valja da se povlači kao da nije ok.
      AZBox Elite, Premium, Me, MiniMe
      Dreambox 8000
      AZBox Titan - Android 4.1.4 - Twin tuner DVB-S2 - XBMC - Ubuntu 12.04 ARM release

The post was edited 1 time, last by MickeySa ().

• @Kimins
      Nije uopste zahvalno pisati unapred pre nego sto firma koja to prodaje - odluci da proizvod bude bas u tom obliku kao finalni uredjaj.
      Zamisli situaciju , eto ja na primer , dobijem sample, zaletim se i napisem da je to buduci azbox uredjaj , znaci pre nego sto firm akoja stoji iza toga odluci da to krene sa prodajom a u medjuvremenu oni odluce da zamene nesto , dodaju/oduzmu , ako dodaju - niko se nece zaliti ali ako oduzmu e onda sam na*ebo da izvinis jer sam ja najavio da ce toga biti :)))
      A veruj ima par njih , neki su sa kloniranim nickovima , koji jedva cekaju takvo nesto pa da krenu sa provokacijama i pljuvanjem, ovo ti govorim iz iskustva nazalost :(
      Zbog takvih - pazimo sta iznosimo kao info.
      Nadam se da shvatas u kakvoj smo poziciji mi koji lako mozemo doci na udar provokatora koji su placeni da rade bas to (konkurencija) a mi ni krivi ni duzni , samo razvijamo SW za te uredjaje , d ane spominjem da su nas etiketirali da prodajemo uredjaje da smo profiteri da smo ovo ono , samo ej falilo da kaz da je i firma nasa :D
      Izvini , nekad je bolje precuteti nesto nego izaci lazov.

EDIT:// Izvinjavam se ali moram posociti jedan primer:
      Na jednom drugom forumu , jedan od kolega nasao se u veoma smesnoj situaciji , procesor u Titan-u je : 1.2 GHz Cortex A8 ARM v7l i pojavi se jedan link , ne bi zeleo da mu spominjem ime ali oni koji su pratili tu raspravu znaju o kome je rec - lik je izbacen sa svih mogucih i nemogucih foruma na svetu :D , dakle kaze odprilike ovako : pa kako sada Cortex A8 a na video je bilo da je ARM v7 , zasto lazes da je A8 kad se vidi da je v7 .... mislim da je prozirna laz i da svako shvata glupost i smesan pokusaj provokatora , ali eto na sta su sve spremni ljudi :) , bar se nadam da je to posredi , jer nemogu prihvatiti da neko ne razlikuje ARM verziju arhitekture i Cortex A8 oznaku/seriju procesora :D zamisli da je recimo Cortex A15 - Arm v7 :D

pozdrav,

The post was edited 2 times, last by telesat ().

• PLASMA wrote:

Mozda je dobitna kombinacija da se u klasican azbox recimo me ubaci samo android modul da se ima samo jedno napajanje,jedan daljinski i da se iz menija jednostavno seta iz enigme u android.Kostalo bi smesno malo,nije potrebana nikava specijalna implementacija vec samo deo koji se odnosi na svicovanje enigma- android ja bi to tako uradio i prodaja bi isla odlicno u to sam siguran.

Neznas koliko si u pravu ;)

pozdrav,
    • Pa ja mislim da cijena ne bi trebala biti visoka jer bas sam u jednom katalogu vidio tablet sa tim allwinner a10 i dođe 800kn.Znaci jedina razlika izmedu njih je što ovaj ima tuner dvbs a tablet 7incni ekran,pa mislim da je ekran skuplji hardver od tunera.
      OK tableti se prodaju u više primjeraka nego stb pa je i cijena izrade niža.