Sustav sa 3 satelita 13 + 16 + 19

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Sustav sa 3 satelita 13 + 16 + 19

Koliko sam uspio pročitat po raznim temama,
      ima vas koji imate sustav s 3 satelita / LNB-a na jednom tanjuru.
      I to funkcionira dobro?

Malo me zbunio jedan trgovac koji mi objašnjava da takav sustav nije baš dobar,
      ne funkcionira zadovoljavajuće,
      zbog preklapanja signala (kanala) sa više satelita (jer su LNB-ovi blizu).
      Da bi trebalo stavit dva tanjura: na jedan 16, a na drugi 13 i 19.

E sad, ja dva tanjura sigurno neću stavljat. Ne tolko zbog cijene neg iz
      razloga što ne želim imat tolko tanjura na balkonu.

Molim vas da potvrdite iz iskustva,
      i napišete koji (koliki) tanjur imate i koje LNB-ove.
      Ponosan sam kaj sam Zagorec
    • Hvala na brzim i pozitivnim odgovorima :D

Koji LNB-i su se pokazali najbolji (za MaxTV),
      Megasat, STI... ili je to stvarno relativna stvar?

Čak razmišljam o tanjuru 110 pa stavit normalne LNB-ove a ne uske.
      Ima to smisla?
      I jel uopće izvedivo, ili treba još veći tanjur bit.

BTW, ako znate nekog iz Zagorja (Marija Bistrica) za preporučit za montažu i podešavanje.
    • Potvrđujem i ja ovo šta su kolege rekle...sve radi bez greške...kod mene je triax 90...ako budeš stavlja kombinaciju 13-16-19....ovaj na 16 mora bit alps(uski)..i njega stavi kao centralni satelit..jer 13 i 19 E imaju toliko jak signal da nisu baš optimalni za namištat antenu....znači 16 u centar...kad nađeš signal...stegni antenu...hotbird livo..astra desno od 16w..i sve ima da radi ko sat !!!
      ...."dal je sve samo jeftin trik"....
    • Bilo koji slim uski lnb , može i najjeftiniji nytrobox , bilo koja diseqc sklopka 4/1 i obrati pozornost na spajanje diseqc postavki za max tv i ako je izašao novi sw ali spajaj i dalje po starom sistemu znači : ako koristiš diseqc 2/1 eutelsat 16e spajaš na 1 a hotbird ili astru spajaš na 2 , ako koristiš diseqc 4/1 eutelsat 16A spajaš na ulaz 3 a hotbird 13e spajaš na 2 a sve ostale spajaš na 3, ja ti radim max tv već 14 mjeseci ,tako nedaj se nagovoriti da isključivo radi sa sti lnb i diseqc , već radi sa svima od početka ;)
      dreambox 800hd original , technisat antena 125cm , 13e+16e+19,2e+23,5e+28,2e+0.8w+4w+39e , lcd samsung 32"
    • brođanin wrote:

Monoblock LNB (13° i 16°) te dodatni LNB za Astru 1 (19.2°) i sve funkcionira :thumbup:

funkcijonira da...al je komplicirano....kako msiliš spojit monoblock sa astrom...može se to sve...al čovik je amater...i traži montažera...triba onda power pass...pusti cirkusi...po meni u svakom slučaju monoblock izbjegavat za 16E....jer taj satelit toliko je "tanak" sa signalom i nemoš štimat vertikale....najbolja i najeftinija opcija je...2lnb-a+1alps disec i ćao
      ...."dal je sve samo jeftin trik"....
    • gusar wrote:

brođanin wrote:

Monoblock LNB (13° i 16°) te dodatni LNB za Astru 1 (19.2°) i sve funkcionira :thumbup:

funkcijonira da...al je komplicirano....kako msiliš spojit monoblock sa astrom...može se to sve...al čovik je amater...i traži montažera...triba onda power pass...pusti cirkusi...po meni u svakom slučaju monoblock izbjegavat za 16E....jer taj satelit toliko je "tanak" sa signalom i nemoš štimat vertikale....najbolja i najeftinija opcija je...2lnb-a+1alps disec i ćao

Slažem se,za amatere ipak malo komplicirano. Signala ima i više nego dovoljno otkako je ovaj novi satelit u funkciji (tanjur i monoblock Bnetovi). Za Astru sam samo dodao još 1 lnb i sam sam si izradio nosač. Signal se pojavi takoreći odmah čim sam dodao desno od monoblocka ovaj lnb (gledajući iza tanjura desna strana) a poslije sam ga samo malo točnije podesio.
      Edision Piccollo 3in1 Plus CI + MAXtv SAT CI+ CAM modul
    • Znači može kombinacija 2 obična + 1 uski,
      ali može i sva 3 uska.
      Dali ima logike da će bolje radit ako su sva tri LNB-a potpuno ista?

Evo slikovni prikaz mog "problema".
      Vani mi treba diseqc "3 SAT + ZEM"
      U ormariću treba neki razdvajać, spliter..?
      Kod TV-a 1 isto treba nešto takvo,
      a kod TV-a 2 i 3 ništa, samo konektor i vozi?
      NAPOMENA: Svugdje je provučen samo jedan kabel
      novisf.com/attachment/59986/?s…7542aab3e8046705c0dd30572

Inače, u tijeku mi je produljenje ugovora za adsl (čekam tablet),
      i sad ne mogu uzet maxtv-sat dok se to produljenje/tablet ne izvrši. Bezveze
    • Bilo bi najbolje ako imaš mogućnost od antene do ormarića povući još jedan kabel.
      Inače,ovako kako je sad - treba ti Diseqc sklopka 3/1 + zemlja,power pass razdjelnik 1/3 i sat/tv utičnica ili combiner.Problem je što PP razdjelnik 1/3 ''pojede'' 15ak dB signala i nisam siguran koliko bi imao zalihe u konačnici - problema bi mogao imati sa 16°E,a možda i sa zemaljskim programima.Ako si u mogućnosti povući još jedan kabel od antene do ormarića - vani ti treba osim Diseqc sklopke 3/1+zemlja još i razdjelnik 1/2 - dijeliš zemaljsku,jedan izlaz spajaš na diseqc,a drugi ide dodatnim kabelom u ormarić i tamo ti treba još jedan razdjelnik 1/2 za zemaljsku.Ovako ti je gubitak 6-9 dB za utičnice gdje je samo zemaljska,a satelit ima minimalno gušenje.Ja imam nešto slično - combiner kod sat. antene,pa 25 metara kabela i opet combiner kod MAX TV sat. prijemnika i sve radi besprijekorno.O tome sam već nešto pisao problem sa signalom Max tv SAT
      EVO TV

glas čovjeka,krilo bez granica,svjetiljka u mraku
    • Inače, u tijeku mi je produljenje ugovora za adsl (čekam tablet),
      i sad ne mogu uzet maxtv-sat dok se to produljenje/tablet ne izvrši. Bezveze

čisto sumnjam da je to istina, javi se meni sa detaljima na PM da to provjerimo :D
      www.prejeftino.com
      Najveća i povoljna ponuda antenske opreme u Hrvatskoj
      Dostava u roku 24 sata - trošak dostave od 20 kn (HR) preko InterEurope
      Distribucija MaxTV SAT na ugovor i pre-paid MaxTV SAT CI+ CAM
    • ma radi sve,ja licno imam sa 4lnb..a ima ekipa sa po 12.....moj predlog za uske,konkretno meni ovakav sa slike stoji izmedju 13 i 19..a stoji na 16....:)
      -WETEK Play-Mnigma 0.3
      -WetekPlay2-WeOS
      -GigaBlue Quad Plus-OpenVix 5
      -Multifeed (1w-7e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      -WetekCore/HUB
      -ChromeCast
      -SlingBoxPro(IPTV/SatTV/HomeCam)
      -MacPro/MacBookUnibody/PowerMacG5DL
    • Još samo kratko pitanjce oko montaže antene:
      Stavio bi ju u čošak balkona, skroz do bočnog zidića, a ant. će bit oko 10 stupnjeva zakrenuta u odnosu na stražnji zid (u smjeru istoka).
      Na slici se vidi kak bi trebala stajat antena, samo ipak malo višlje :D

Dali će bočni zid smetat, tj jel bolje da malo odmaknem ant. od njega?

novisf.com/attachment/60533/?s…7542aab3e8046705c0dd30572