3TB hard disk

• imam 3Tb Toshiba eksterni disk i nikako ga natjerati da se "prepozna" u receiveru, koji god receiver probao .. od Stronga, Nytroboxa do Dreamboxa i samog TV-a, nitko ga ne prepoznaje. Ne daje čak ni opciju da se formatira (iako da i daje ne dolazi u obzir da ga formatiram jer je na njemu hrpa podataka)

zna li netko kako da ga sva ta silna video elektronika prepozna? znam, idiot sam jer nisam prije "punjenja" se pozabavio sa time i možda ga probao formatirati na neki drugi format (sad je na nfts), ali opet i drugi diskovi od 1Tb, 500Gb i slično su mi u nfts i sve uredno radi, no možda sam ga trebao ipak još koji put formatirat preko kompa, ne znam više... ili su takvi veći diskovi preveliki za te receivere, no to bi mi bilo nelogično
    • Ja se upravo raspitujem o mogućem problemu ugradnje 3TB diska u DM8000. Nisam još kupio disk pa ne mogu isprobati ali koliko vidim u prethodnim postovima isti je proradio nakon razdvajanja na dvije particije i formatiranja u linuxu na VU mašini..
      2,7m Laminas offset
      1,2m Channel Master offset
      90cm FIBO two reflector gregorian offset (93,5E-58W)
      90cm Tele system offset (93,5E-58W)
      Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 (28,5E-0,8W)
      TBS5927;TBS5925;DM8000
    • dosta ne-x86 uređaja ima problema sa prepoznavanjem diskova većih od 2TB, zbog drugačije strukture diska (GPT particija). razbijanje diska na 2-3 particije bi možda pomoglo, ali nisam siguran.
      sam format particija (ntfs, ext4, ex-fat) nema veze, to je file format particija, a ne geometrijska raspodjela particija na disku. koliko čitam, samo 64bitni sustavi čitaju gpt diskove.
    • Mora biti MBR.
      Disk se treba formatirati nekim partition managerom (dobije se 2TB particija i 746 GB praznog neformatiranog prostora koji se treba naknadno formatirati).
      Formatiranje u Windowsima ovo ne može izvesti, stoga treba program za particioniranje.
      I sam sam se mučio s ovime, jer mi LG kućno kino nije prepoznavalo sva 3 TB nego samo 2.
    • martantoni wrote:

evo moja iskustva... ja kupio pred 2 mjeseca 3tb Segate disk, 3.5". i htio ga spojiti na Vu+uno kao multimedijalni disk. Isto mi nije islo na uno, nije ga htio formatirati. Ne sjecam se vise da li sam ga uspio sa windowsima formatirati. uzeo sam liv cd linux ubuntu i otvorio Gparted i sa njim napravio dvije particije na disku, jednu od 1.9 gb i drugu ostalo. I sve radi. Neznam jel ti to pase, ali ja sam tako napravio.... I onda je proradilo.

to su moja iskustva...

Bilo bi dobro da nam se javi kolega @martantoni, prema ovome gore ispada da Vu+Uno sada vidi dvije particije kao odvojene diskove, jednu od 1,9TB i drugu od 1,1TB i da obje može koristiti bez problema. Dali u Vu+uno ide sata disk kao i u DM8000?
      2,7m Laminas offset
      1,2m Channel Master offset
      90cm FIBO two reflector gregorian offset (93,5E-58W)
      90cm Tele system offset (93,5E-58W)
      Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 (28,5E-0,8W)
      TBS5927;TBS5925;DM8000