Multifeed i Dreambox

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Multifeed i Dreambox

Od prije par dana imam problem od kad sam postavio multifeed, ali me muči jedan problem.
      Imam dvije antene. Antena 1 (28.2, 23.5, 19.2) koja radi savršeno i Antena 2 (16, 13, 4.8, 1w) koja zeza. Jedna i druga su spojene 4/1 sklopkama i kod receivera (DM800HD) se spajaju sa 211 sklopkom. Kako prva antena radi, a druga radi problem, dalje ću iskjučivo o njoj.
      Antena realno daje signal na sva 4 satelita ali je problem u tome što smo LNB1 koji je u mom slučaju 16e, signal daje odmah dok ostala 3 satelita trebaju nekad minutu, nekad 10 minuta, nekad pola dana:)
      Zamjenio sam sklopku 4/1, receiver posudio od frenda (DM500HD), promjenio 4-5 imagea, liste kanala, spajao direktno samo tu antenu u receiver, igrao se sa svim tuner configuration postavkama koje su ovdje na forumu navedene... ali ništa!
      Danas sam zamjenio mjesto kablovima iz LNBa 2(13e) na skopki na mjesto LNBa1 (16e do sada) i sad imam situaciju sa 13e dobije signal odmah, dok 16e zajedno sa ostala dva treba čekati i čekati.
      Neka ideja što još pokušat napraviti?
      DM 500HD, DM 800HD
    • crni1985 wrote:

Od prije par dana imam problem od kad sam postavio multifeed, ali me muči jedan problem.
      Imam dvije antene. Antena 1 (28.2, 23.5, 19.2) koja radi savršeno i Antena 2 (16, 13, 4.8, 1w) koja zeza. Jedna i druga su spojene 4/1 sklopkama i kod receivera (DM800HD) se spajaju sa 211 sklopkom. Kako prva antena radi, a druga radi problem, dalje ću iskjučivo o njoj.
      Antena realno daje signal na sva 4 satelita ali je problem u tome što smo LNB1 koji je u mom slučaju 16e, signal daje odmah dok ostala 3 satelita trebaju nekad minutu, nekad 10 minuta, nekad pola dana:)
      Zamjenio sam sklopku 4/1, receiver posudio od frenda (DM500HD), promjenio 4-5 imagea, liste kanala, spajao direktno samo tu antenu u receiver, igrao se sa svim tuner configuration postavkama koje su ovdje na forumu navedene... ali ništa!
      Danas sam zamjenio mjesto kablovima iz LNBa 2(13e) na skopki na mjesto LNBa1 (16e do sada) i sad imam situaciju sa 13e dobije signal odmah, dok 16e zajedno sa ostala dva treba čekati i čekati.
      Neka ideja što još pokušat napraviti?

to se hoće dogoditi ako koristiš različitu diseqc sklopku , najbolje ti je imati pošto je spaun sur 211 i ostale dvije da su ti od spaun-a 411 imaš ovdje sve detaljno prikazano :
      13e,16e,19.2e,1w ?
      dreambox 800hd original , technisat antena 125cm , 13e+16e+19,2e+23,5e+28,2e+0.8w+4w+39e , lcd samsung 32"
    • nisam napomenuo pošto je razlika u cijeni naravno spaun je puno skuplji, sad da kupuješ ponovo diseqc 4/1 spaun , bilo bi ti isplativije kupiti diseqc 10/1 za 150 kn , i sve spojiš na jednu diiseqc sklopku nego da daješ 200 kn za spaunovu sklopku , mada opet napominjem da je spaun br.1 u svijetu satelitske opreme , ako su ti sklopke pod krovom tj. na suhom onda ti je sklopka još jeftinija :) razmisli !
      dreambox 800hd original , technisat antena 125cm , 13e+16e+19,2e+23,5e+28,2e+0.8w+4w+39e , lcd samsung 32"
    • Ok, uzet ću obje Spaunove sklopke. Tada će signal valjda odmah biti prisutan. Vidjet ćemo, javim ovdje, kao što rekoh.
      10/1 sklopka mi neće pomoći pošto je jedna antena na istočnom a druga na zapadnom dijelu zgrade. Takav je položaj zgrade da sam morao sve do 19.2e lovit s jedne strane. Sve od 16e pa dalje prema zapadu sam morao na drugu antenu staviti.
      Vidjet ćemo rezultate kroz koji dan kad sve složim.
      DM 500HD, DM 800HD
    • sonson wrote:

Kako ide procedura sa 4 LNB, nikad nisam radio sa Dreamom , da li moze objasnjenje ??

Uzmes neku skretnicu 4/1
      I podesis u konfoguraciji tunera ulaz
      A--pa satelit
      B----
      c---
      d---
      Dreambox7020
      Dreambox 800se

Neotionbox501
      Samsung DSR9500Viaci2x-u penziji

Motor Strong HH120
      Tanjur90-lnb-Humax0.3
      Wave Frontier T90 42E,39E,31E,28.2.E,26E,25.5E,23E,19E,16E,13E,10E,9E,7E,4.8E,3.0E,0.8W,4W,5W,8W
    • Ludi Pera wrote:

Konjic wrote:

sve treba biti od Spaun-a

Kolega vjeruj mi da ne treba jer ja koristim sklopke Spaun,Axing,EMP Centauri i vjeruj mi da sve to radi bez greške. Do nedavno sam imao Edison sklopku koja mi je radila probleme ali hvala boga dala je svoje i sad je negdje na otpadu, a uspješno ju je zamijenila EMP Centauri ^^

Potvrudjuem imam sklopku 16/1 od Emp centary super radi cak bolje od 10/1,a ove Spaun to je skupo doboga a i prekomplikovano za nas obicne smrtnike