CT 5000Combo Plus, lista satelita

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• CT 5000Combo Plus, lista satelita

Moj je risiver je nešto pobenavio. Neki sateliti su fiksirani, neki su raštelovani i nikako ih ne mogu vratiti na pozicije. Provjerio sam sve postavke u risiveru. Trebala bi mi lista satelita bez programa. Možda bi mi to pomoglo. Ali volio bi da je lista svježija/ažurirana. Ako netko ima listu satelita i voljan ju je dijeliti, neka mi ju pošalje na mail. Može i samo link, gdje bi ju mogao sam skinuti. Moje pretraživanje nije dalo željeni rezultat. Hvala puno.
      XYZ

ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • Ni ubacivanje nove liste nije pomoglo. Moj je CT izgleda sasvim poludio. Preskenirao sam Astru 1 blind scanom. Pronašao je 1000 programa više no što ih tamo ima te oko 140 TP-a, što isto nije normalno. Pohranio je čak frekvenciju 12764. (?????). Neki TP-i ne ipak ne rade, ali nema nikakvog pravila: Nisu u pitanju ni visoke ni nizke frekvencije niti H odnosno V polarizacija. Malo miješano. Zahvaljujem na nekom korisnom razmišljanju odnosno prijedlogu.
      XYZ

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W

• Radije pitaj što nisam probao. Hvala za zezanciju. I nisam u prijašnjem postu napisao da je neke frekvencije skenirao i na V i H polarizaciji, iako postoje samo na jednoj. Tako je frekvenciju, na kojoj je RTS skenirao najmanje tri (3) puta. Zaista neobićno.
      XYZ

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W

• Sinoć je radio normalno. Bio je isključen cijelu noć. I kabal za LNB sam več otkaćio. Probat ću ponovo pa da vidimo.
      XYZ

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W

• Ja imam taj isti receiver i super je bio dok nisam okrenuo na jedan nestabilni signal MPEG-4 HD prijenosa na kom je zablokirao i nemam vise pristupa meniu niti mogu da mu ubacim drugi firmware. Sve je pokusavano. Tako da nikog ne iznenadi ako se isto desi. Mislio sam ubaciti loader ponovo ali ne prepoznaje vise ni com port. Posto imam brzi blind scan receiver od njega,Eycos,odustao sam od nosenja u neki servis sat opreme, niti mi je vise bitan jer imam drugu, bolju, opremu.

Sent from my Lenovo P770 using Tapatalk 2
    • cigo wrote:

Cim skenira frekvencije preko 12750 nema pomoci ,trebas novi resiver...

U tvom sarkazmu krila se neka druga istina, trebao mi je novi LNB. Privremeno sam riješio to sa nekim iz "zaliha" iz neke pomalo davne prošlosti. Ali nije taj ono što me može zadovoljiti na duži rok. Hvala svima na idejama i pomoći.
      XYZ

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W

• Kolega @urko, ćitajući moje postove, predložio mi je jedan LNB, koji sam nabavio i montirao. Nikada od 30W do 68,5E nisam imao tako dobrih signala. Poboljšao mi se i signal na 16E. Mislim da kod kiše sada više neće biti problema. Naročito mi se poboljšao signal na 26E. Uhvatio sam i 47,5E, a nikako još 52,5E, iako na 53E imam sasvim solidan signal.

Hvala kolegi @urko još jednom.
      XYZ

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W

• cigo wrote:

Zasto ne napises o kojem je LNB-u rijec, pomozi i drugima koji imaju problema sa sigalom :)

Vidi, ja bi to rade volje uradio, ali nisam uvjeren da se to tu smije.
      XYZ

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W

• Vidi, čovjek obično sa više pažnje ćita ono, što ga trenutno najviše zanima. Barem je kod mene tako. Ja sam prije isto tako imao dobar LNB, ali ovaj je zaista super. Brez pretjerivanja.
      XYZ

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W

• prazna lista satelita

Pretraživao sam i našao neke liste, koje mi se baš ne svidjaju. Počinju recimo sa 13E pa onda nekoliko satelita na istok pa onda nekoliko na zapad i tako dalje. Volio bi "praznu" listu, u kojoj su sateliti poredjani lijepo po redu od zapada prema istoku ili u suprotnom smjeru. Hvala na pomoći.
      XYZ

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W