Natječaj za nove kanale za MUXeve A, B i D

• Kad dođe novi standard, ponuda televizora ce biti takva da ce svi imati h265
      A tko nema, recieveri ce biti jeftini, mozda i drzava uvede subvenciju od 100ak kuna kao za dvb-t

Sve u svemu, nece to biti takav udar na standard, tehnologija koja je sad nova ima svoju cijenu, ali cijene ce pasti i bit ce i najjeftinijih televizora i stb-a..
      Po meni je napravljena greska kod mpeg2, moglo se malo pricekati i ici na mpeg4 jer su cijene pale u roku godinu dana.. zato je i sad bolje da se preskoci h264 i ide na h265
    • Željko Ljubešić wrote:

Neće niko ništa nikom uvaljat. Pa svi kupuju ono što žele. Kog zanima shvatit će što treba kupiti. Ne možemo se uvijek vaditi na to da su Hrvati nepismeni.

ne radi se tu o nepismenosti. već jednostavno to ne zanima ljude nit im je potreba da znaju. lako je nama ali ajde ti malo među ljude pa ih pitaj pa ćeš vidjeti koliko znaju. vidim ja što ljudima svašta uvaljuju trgovci pa tu na neko poštenje ne računaj... svaka čast poštenom trgovcu koji preporuči dobro i povoljno.
    • Pijanec wrote:

Kad dođe novi standard, ponuda televizora ce biti takva da ce svi imati h265

aha a što će sa onim koje imaju na zalihama a nisu h.265? uvalit će ljudima koji nemaju pojma... bit će tu svačega kao i uvijek... dobro znam što ljudima svašta uvale "stručni" trgovci jer obično onda se tada sjete mene da im pomognem...

upozorite poznanike i prijatelje ovako nevezano u razgovorima da paze kad će kupovati... bolje nego da im nešto uvale
    • dxdy
      Upravo tako. Da nemam iskustva ne bi ni pisao o tome. Mnogi trgovci će uvaljivat kome mogu TV bez h.265, a takvih će biti koliko hoćeš. Ono što znam, jer sam bio prošli tjedan u Engelu (ZG Dubec-Dubrava), je to da 01.01.2018. nitko više ne smije prodavat TV bez tog standarda. Ako proda i kupac ga prijavi može čak doći do zatvaranja trgovine. Upravo sam takvu informaciju dobio. Isto tako da se to sprijeći mislim da bi bilo pošteno da se na svim kanalima poslije 01.01.2018. stalno vrte te poruke. Ono što ja govorim je ovaj drugi dio ove 2017. godine. Čak će se možda spuštat cijena i ispod nabavne (Damping) samo da se riješe "starih" zaliha.
    • Joj, bit ce takvih koji ce popusit, ali to je zanemariv postotak.
      Em je malo toliko glupih ljudi, em ce se vrtiti reklame na telki, em ce vjerojatno ljudi dobiti letke, pa mozda i subvencije koje ce vrijediti iskljucivo za h265 tak da ce ljudi sigurno postavljati pitanja trgovcima.
      Uostalom, mnogima ce i pasati ti popusti na h264 televizore.. ima nas kojima dvb-t uopce ne treba.
    • A također imat takvih,kada im hoćeš dobro namerno reći kakav tv . Trebaju uzeti da bi mogli gledati novi signal kada bude došao ili tv preko interneta . Sve znaju.
      Nedavno bilo neko društvo jedan par pričao kako oraju kuit novi tv. I otišla tema na kako će se opet mijenjat signal. I sada žena od toga koji trebaju zet tv. Ladno kaže "a briga mene ako će menjat neka ga menjaju" kažem ja : "kad se signal bude promenio ako nemaš tv ili uređaj koji ga podržava neće moći gledat ni 1. 2. rtl novu "
      Tu se javi druga i njen muž. Ovaj prvi mudro ćuti i sluša.
      "Preće se na dvbt2 ovo što ima evo tv " obrati se meni "ti imaš evo tv ti si miran"
      Eh sada ja hoću reći "novi signal će bit DVBT-2 al će imat i oznaku HAVC/H264 na to trebaa gledat kod kupovine televizora uređaja"
      al kako je ova pomenula da imam evo tv . Odma tema otišla u stilu
      "evo sada će bit tako ako hoćeš gledat televziju moraš uzeti max evo total"
      Počnem ponovo. "za HRTove novu rtl domu cmc će vam biti dovoljan OBIČNI DVBT2 televizor ili prijemnik al obavezno mora pored dvbt2 imati i HAVC H265. Ako tv uređaj koji kupujete da bi lovili taj signal nema havc h265 nekupujte . "
      Al čim sam izrekao "......... (da ne piše sve) OBIČNI DVBT2 tv uređaj" tu su se odma javili njih troje . "Da treba tv uređaj koji ima taj dvbt2 . "
      Tek me je onaj koji je mudro čutao kada je razgovor otišao na nešta treće.
      Pitao . jel možeš ovoj mojoj poslat poruku u inbox kakav tv uređaj trebamo uzeti, pominjao si još nešta iza dvbt2 havc h264/265"
      Reko mu "ako tv ima havc h265 , obavezno mora imat h265 ako to ima onda vam je to taj99% "
      Poslije mi čovjek kaže uzeli su tv. Dečko koji radi im je lepo rekao "najverovatnije će promeniti tv signal preporučio bi vam tv sa DVBT-2 HAVC/H265 ,tako kako si nam rekao napisao u inboxu"
    • Kada je startao DVB-T mpeg2, a u Sloveniji DVB-T mpeg4, dosta se ljudi opeklo u Zagrebu i okolici. Nije bilo puno prijemnika sa mpeg4 (Nytrobox 4004HD, Strong 8110 i Optibox FT15p i još neki) i kupovali mahom Strong SRT52xx isto kao i LCD TV koji nisu imali mpeg4. Takvih je bilo puno, a sa mpeg4 malo. Kasnije su ti isti kupovali vanjske navedene prijemnike, jer su tada LED TV bili skuplji nego danas. Većina tih kupaca su bili penzioneri koje je lako prevarit. Mada su pitali ua to, dobili su nešto drugo. Zato i jesam napisao da bi se obavezno trebala ta informacija vrtit na svim programima, pogotovo u udarnom terminu.
    • I da se informacija vrtit na svim programima opet nebi pomoglo.
      Pita mene stric koji tv da kupi. I kazem mu glavno da ima oznaku dvb-t2 hevc .I jos mu to napisem na papir.
      I nakon tjedan dana kaze da je kupio tv i da mu je prodavac rekao da je taj za njega najbolji.
      Normalno uzeo je dvb-t2 h264 . i pita me dal valja taj .Rekoh ako je prodavac rekao da je taj najbolji onda je valjda najbolji.
      A sto da mu drugo velim.
    • Boli trgovca Kita. On mora najprije prodati stare zalihe i modele. Kupac mu je zadnja rupa na svirali?!?
      XYZ

OCTAGON SF4008 Triple 2XDVB-C/T2&1XDVB-S2X UHD + multistream + HEVC

EDISIOON Argus VIP3 Magicvision
      DVB-S2/DVB-T2/C

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45,0W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.