Natječaj za nove kanale za MUXeve A, B i D

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Natječaj za nove kanale za MUXeve A, B i D

Kao što sam najavio u temi DVB-T pričaonica raspisan je natječaj za nove kanale u muxu A, B i D. Za svaki mux po jedan, s time da je za muxeve A i B opći kanal a za mux D specijalizirani. Rok za dostavu ponude je 18. lipnja 2013.
      Tekst natječaja
      U najtečaju piše da je prostor u muxu A slobodan od 31. 3. 2014., tj. tada RTL istječe koncesija. Valjda će se oni opet javiti, a možda je ovi i prilika da ih se najuri zbog nepoštovanja ugovora koji su potpisali kada su stigli u Hrvatsku! :D
      Za prostor u muxu B i D piše da je već sada slobodan.
      Čitanje je bolje od gledanja TV-a!
    • vjerojatno se hrt nece javiti na natjecaj jer vec imaju 4 kanala koji jedva ispunjavaju sadrzajem

svaki opci kanal je dobro dosao, nadam se da ce biti nesto bar donekle dobro za cjeli hrvatsku

a za specijalizirani kanal nadam se da ce to biti 24sata tv ili rtl kockica ili mini tv od cme, iako vec ima hrt4 za vijesti, bilo bi ok da dobijemo 24sata tv ili djecji kanal na razini hrvatske
      a sto se tice opcih kanala, daj sta das :thumbsup:

znaci imaju malo manje od 2 mjeseca za dostavu ponuda? a kad bi se trebalo onda razmatrati i odlucivati o prihvacanju odnosno neprihvacanju ponuda?

vjerujem da ce se natjecati i srpski pink, samo neznam da ce dobiti dozvolu, hrvatski narod je uvijek protiv pinka, tj vijece koje odlucuje o tome, a preko 70% ljudi iz hrvatske gleda srpski i pink bih, i to je cinjenica

jos jedno pitanje OT ako netko zna....jel postoji mjesta u muxovima tj predvidjeni su neki g,h, f muxevi? za sto su oni? mislim da bi jedan od tih muxeva trebao biti za dvb-h dakle televizija preko mobitela ako nisam u krivu? a ostali muxevi? da li ce oni biti dodjeljeni evo tv za prosirenje njihove ponude ili mozda drugu dvb-t2 pay platformu? ili mozda iskljucivo hd kanale?
      bojana za predsjednika :)
    • znaci imaju malo manje od 2 mjeseca za dostavu ponuda? a kad bi se trebalo onda razmatrati i odlucivati o prihvacanju odnosno neprihvacanju ponuda?

vjerujem da ce se natjecati i srpski pink, samo neznam da ce dobiti dozvolu, hrvatski narod je uvijek protiv pinka, tj vijece koje odlucuje o tome, a preko 70% ljudi iz hrvatske gleda srpski i pink bih, i to je cinjenica

Pink HR bi mogao i vrlo lako uskočiti u Mux A umjesto RTL-a kad se raspiše natječaj
      EVO TV
    • mateob wrote:

Kao što sam najavio u temi DVB-T pričaonica raspisan je natječaj za nove kanale u muxu A, B i D. Za svaki mux po jedan, s time da je za muxeve A i B opći kanal a za mux D specijalizirani. Rok za dostavu ponude je 18. lipnja 2013.
      Tekst natječaja
      U najtečaju piše da je prostor u muxu A slobodan od 31. 3. 2014., tj. tada RTL istječe koncesija. Valjda će se oni opet javiti, a možda je ovi i prilika da ih se najuri zbog nepoštovanja ugovora koji su potpisali kada su stigli u Hrvatsku! :D
      Za prostor u muxu B i D piše da je već sada slobodan.

i tako odlaskom RTL bi svi naši ovozemaljski problemi bili riješeni :rolleyes:

ako se biraju već zagađivači medijskog prostora* u hrvata - nova tv je moj prvi pik

*a to je kod nas nepoznat pojam jer nemamo ni medija (ne miješati "medije" s medijima) ni medijske pismenosti ni kulture; kakvi mi, takvi i mediji
    • Podržavam mišljenje da neće biti interesenata za opće kanale. Nemaju kuće novaca. RTL će se javiti ponovo i bit će mu potvrđena koncesija i za naredno razdoblje. To je status quo što se toga tiče. Drugog općeg kanala neće biti. Možda doduše Pink pokuša ponovo ili OBN ili netko tko se već prijavljivao ranije. Ali mislim da ga neće biti. A za specijalizirani može biti zanimljivo. Tu je već bilo interesa na prošlom natječaju kad su odabrani Kapital, CMC i Sportska.
    • sto se tice opcih kanala, tu bi trebalo uletjeti bilo sta, pink hr, obn hr ili nesto slicno, samo da se ponuni taj mux a i b i da postoji netko ko ce placati to mjesto u muxu

sto se tice specijaliziranih kanala tu bi zbilja mogla bit velika borba, prije se nova tv javila sa sportski kanalom nova sport, rtl se javio s djecjim kanalom rtl kockica, netko je spomenuo da moguci su mtv hrvatska ili vh1 adria, ali ako su moguci mtv hrvatska i vh1 adria, onda su moguci i jugoton, moguca je i narodna televizija, 24 sata tv (vijesti), ok (orlando kids), ok bambino (za djecu) za specijalizirani kanal bi mogla zbilja bit guzva, a za opce kanale, ja da sam na njihovom mjestu, prihvatio bi bilo sta, kao prvo da ljudi imaju izbora sto vise gledati raznih kanala a kao drugo isplati im se uzeti bilo sta da im se placa mjesto u muxu

jel netko zna koji je datum otvaranja ponuda koje su stigle da se vidi tko se uopce prijavio odnosno kandidirao?
    • pa kako se ne raspisuje za 5ti program u muxu A? pa raspisuje se za jos jedan kanal tj program u muxu A opceg sadrzaja i jedan kanal u muxu B opceg sadrzaja i jedan kanalu mux D specijaliziranog sadrzaja

pa jugoton je moguc u muxu d, ako se ne varam jugoton je u vlasnistvu croatia records, mislim da je i cmc u vlasnistvu croatia records ako se ne varam? e sad pitanje je da li treba jos jedan glazbeni specijalizirani kanal u mux d? 2 glazbena kanala? ima jedan sportski, jedan glazbeni, mozda djecji ili kanal s vjestima? a moza i izaberu jugoton ako se jave na natjecaj, zasto se kino tv ne javi za natjecaj u mux d ili klasik tv ili cinestar tv? svi znaju koji god specijalizirani kanal se javi u mux d i bude izabran, financirat ce se vecinom od reklama, sto znaci malo malo top shop i razne prodaje u trajanju od 30min, nazalost
    • jugoton? klasik tv? molim vas nemojte me silovat
      ja bi volio da pink dođe u hrvatsku ali da imaju neki kul program nešto ko u srbiji. a ne da bude ko slovenski pink, pa nije ni čudo što je propa sami jugoslavenski filmovi su bili tamo. ovo što navodite mtv,vh1,kino tv-ljudi nema šanse da to dođe..kud ćeš pay tv stavit u dvb-t samo si stvaraju minuse morbidno velikim koncesijama a ne žele top šopirat program da bi koliko toliko otplaćivali koncesiju. isto tako nebi volio da rtl izgubi koncesiju, ipak je to najbolja komercijalna televizija: više ne emitiraju turke, imaju puno filmova tv premijera...
    • Baš biste se usrećili s Pinkom. Taj kanal ima pregršt filmova i serija, ali sve prevode krade sa divx-titlova. Nekad mi dođe da se krstim kakve budalaštine puštaju u etar. Bolje i vi skidajte filmove i serije kad je to dozvoljeno Pinku. Kod vas bar sve nacionalne televizije imaju saradnju sa Mediatranslations ili školovanim prevodiocima. Na OBN 20 sati dnevno ide veliki topli brat. Zar se vama stvarno gledaju takvi programi?