Nov PC - ne prima Win8...

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Nov PC - ne prima Win8...

Kupio sam nov PC Intel i7 bez instaliranog Windowsa. Prodavac mi je ukljucio na struju i pokazivao mi je konfiguraciju PC-ja preko BIOS-a. E sad, kad ja hocu da instaliram po prvi puta Windows (osmicu), PC mi ne ukljucuje monitor (mada mi je stari, nije HD) ali ni tastaturu cak ni maus. Kontaktirao sam prodavca i rece mi da na BIOS-u podesim da mi digne Windows preko CD/DVD roma, ali nece da mi da BIOS tabelu, dakle ne ukljucuje mi monitor uopste. Da li ima neki drugi nacin da instaliram Windows na moj novi PC?
      Zasto sami dok ima dosta dobrih majstora...?
    • Ako ne ukljucuje monitor, odakle znas da ne prepoznaje tastaturu i misa? Kakav ti je monitor? Stari CRT ili noviji tip monitora sa tankim panelom,TFT?
      Kod novijih ploca koji imaju UEFI umesto BIOSa, postoji verovatnoca da se nece prikazati "BIOS" tj UEFI na CRT monitorima.
    • slican problem s dell laptopom, procesor i3, 3ghz, memorija 2gb 1333, neznam koja video kartica, 300gb hdd, na win7 ultimate leti koliko je brzo, a win 8 ni x86 ni x64 nece primiti, stane u pola instalacije i samo crn ekran

probao sam npr na svoje pc-u toshiba 2,3ghz, 4gb ram 1333, video ati radeon 4200, 300gb hdd i radi sve super i win 8 pro i x86 i x64 bez ikakvih problema a na dellu sam probao vise puta i nijednom nece, ni preko usb instalacije ni preko dvd instalacije (sci-fi slucaj)
      bojana za predsjednika :)
    • satmount wrote:

Kupio sam nov PC Intel i7 bez instaliranog Windowsa. Prodavac mi je ukljucio na struju i pokazivao mi je konfiguraciju PC-ja preko BIOS-a. E sad, kad ja hocu da instaliram po prvi puta Windows (osmicu), PC mi ne ukljucuje monitor (mada mi je stari, nije HD) ali ni tastaturu cak ni maus. Kontaktirao sam prodavca i rece mi da na BIOS-u podesim da mi digne Windows preko CD/DVD roma, ali nece da mi da BIOS tabelu, dakle ne ukljucuje mi monitor uopste. Da li ima neki drugi nacin da instaliram Windows na moj novi PC?

Može biti više razloga, riknuo monitor, ne valja kabl koji povezuje PC i monitor, možda strujni kabl ne valja, ne mora biti problem u samom PC-u, posebno ako ti je prodavač već pokazao BIOS i slične stvari.
    • Monitor je stari CRT, mada je ispravan jer radi na drugi PC. Novi PC startuje, vrte se ventilatori na kooleru, na CPU i na garficku kartu te se pale sve svetlosne indikatore na PC-ju, ali ekran monitora ostaje crn. A na tastaturi i na mausu, pri startanju PC-ja, samo se na tren oka pojavljuju svtelosne signale i odmah se gase. Probao sam sa i bez WIN CD za formatiranje, sa i bez RAM memorije itd. Ne daje uopste zvucne signale. Danas sam ga nosio kod jednog servisera i rece mi da nesto nije u redu sa PC-jem, jer posto nije bio ranije instaliran nijedan windows, pri startanju PC-ja, trebalo je automatski da se pojavi BIOS, Set-UP ili neka Default tabela na monitoru. Dakle, sutra vratim tamo gde sam kupio, jer ima garanciju a i rece mi preko telefona da nema nikakvog kvara. Stagod da je, sutra javim sta je bilo i kako je covek to sredio ako nije imalo ikakvog kvara. Do tada, sve najbolje i hvala vam na trudu za pomoc.
      Zasto sami dok ima dosta dobrih majstora...?