Upute kako mountovati USB stik na dm800 u Open PLi imegeu

• Upute kako mountovati USB stik na dm800 u Open PLi imegeu

Kako sam i sam imao problem oko mountovanja USB stika na dm800 hd na OPEN PLi imageu.Konačno sam uspio da ga natjeram da počne snimati.
      Svi koji imaju slične probleme,evo upute kako sam ja uspio da riješim.
      Izvaditi USB stik ubaciti u računar i formatirati ga kao FAT 32.
      Poslije toga izvaditi i ubaciti u dm800 hd.
      Skinuti TSpanel i pronaći u Tools popcijama Device manger.
      Kad otvorite opciju diska, pritisnuti ovo INITIALIZE.
      Proces može duže da potraje. Nakon toga dobićete poruku da je vaš USB monutovan ovako meda/hdd.
      Ništa ne dirati više samo restartovati dm800 hd.
      Nakon dizanja provjeriti opciju snimanja. Na crvenu tipku dobiti menu o snimanju opcija. Izabrati i početi snimanje.
      Eto nije bilo teško,pokusao sam na sve druge načine da slijedim i neke upute koje su radila sa dr.imageovima tipa Nemesis, Black Hole,ali nije išlo.
      Pozdrav svima i ugodno snimanje! :thumbsup:
    • A mogao si i ovako:

Uštekaš USB stick na risiver pogonjen OpenPLi imidžom.
      Spojiš se telnetom na risiver i daješ sledeće komande, jednu po jednu liniju, i posle svake linije pritisneš ENTER (koristi copy/paste):

Source Code

1. umount /dev/sda1
      2. mkfs.ext3 /dev/sda1
      3. mount /dev/sda1 /media/usb
      4. cd /; rm hdd
      5. cd /media/usb
      6. mkdir movie
      7. cd /; ln -s /media/usb /hdd
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • Ovaj postupak radi na, uslovno receno, manjim flashevima..na ovaj nacin iz prvog posta sam upogonio recimo usb flash Sandisk od 8 GB..ali problem nastaje kod pokusaja inicijalizacije veceg usb, od 32 GB...pokusano na dva razlicita USB(kingston i trenscend) ali bezuspjesno..ne moze da zavrsi inicijalizaciju..zbog ovoga sam bio prinudjen napustiti jako drag OpenPLi i preci na MediaSat ME 5.0 na kojem inicijalizacija USB Flash 32 GB prodje bez ikakvih problema
    • ohranovic wrote:

Ovaj postupak radi na, uslovno receno, manjim flashevima..na ovaj nacin iz prvog posta sam upogonio recimo usb flash Sandisk od 8 GB..ali problem nastaje kod pokusaja inicijalizacije veceg usb, od 32 GB...pokusano na dva razlicita USB(kingston i trenscend) ali bezuspjesno..ne moze da zavrsi inicijalizaciju..zbog ovoga sam bio prinudjen napustiti jako drag OpenPLi i preci na MediaSat ME 5.0 na kojem inicijalizacija USB Flash 32 GB prodje bez ikakvih problema

Ono što sam gore napisao 100% radi sa bilo kojim USB stickovima i HDD-ovima kojeg hoćeš kapaciteta.
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • ohranovic wrote:

Ovaj postupak radi na, uslovno receno, manjim flashevima..na ovaj nacin iz prvog posta sam upogonio recimo usb flash Sandisk od 8 GB..ali problem nastaje kod pokusaja inicijalizacije veceg usb, od 32 GB...pokusano na dva razlicita USB(kingston i trenscend) ali bezuspjesno..ne moze da zavrsi inicijalizaciju..zbog ovoga sam bio prinudjen napustiti jako drag OpenPLi i preci na MediaSat ME 5.0 na kojem inicijalizacija USB Flash 32 GB prodje bez ikakvih problema

Kod mene je pola od tvoga .znači USB od 16 GB,i uspio sam,jest da malo duže traje,ali ovo kako kažem provjereno šteka. Inače ovo preko telneta sam probao od prije kolega dVlajkovic,ali kod mene nije uspjelo,na taj način. pozdrav!
    • Nešto si zahebo, kad ti velim.. eto, znaju svi kojima sam pomagao oko toga da radi, samo je trebalo pažljivo da unose komandne linije..
      Kolega @amsterdamxxx može da ti posvedoči koje sam dubioze mountovao na njegovoj kućnoj mreži (vidi mu u potpisu šta sve ima!) :D