DM800HD Clone veliki problem sa Sim Ferrari

• ovaj sto ja imam nece nista se ne desava kad stisnem na flash
      uz napomenu da mi pokazuje ss79(u firmware)

a
      ovako izgleda stanje na NCF

Power ON DB Service [ESC Abort]
      Operation Started at: 16:36:35
      Dreambox Detected...Ok!
      Sending Flash Loader...
      Second Stage OK!
      Boot Success & Ready For Job Process!
      Starting Repair [NO CA FOUND] Injecting Phase1...
      Finalizing Job Phase2...Please Wait...
    • Sending Flash Loader...
      Second Stage OK!
      Boot Success & Ready For Job Process!
      Starting Repair [NO CA FOUND] Injecting Phase1...
      Finalizing Job Phase2...Please Wait...

Pa napise li da je zavrsio???
      Ukoliko je - gasis na prekidac i preko web browsera ubacujes image.
      MAY THE FORCE BE WITH YOU!

Gatam sat. drivere na grah, proričem CS na tarot karte, bioenergijom otklanjam probleme s boxeva, centriram antene telekinezom!

• Finalizing Job Phase2....Please Wait

kaze da sacekam a kad cekas znao sam ostaviti i 45minuta i nista se ne promjeni
      a kad odem na prekidac ugasim pa ga opet upalim(po normalnoj proceduri ) bi trebao ali on opet pokaze svoj famoznu gresku NO CA FOUND
      mada sad ovako kad ga gledam ispada sve normalno na dispeju je ip adresa
      trebam neki ssl za ovu karticu SIM210 ili neki stari image

zasto mi pokazuje da ima ssl79 izgleda ovaj program NCF mu ubaci stari ssl79 i on sad trazi odgovarajuci image a za dm80seclone nisam nasao image sa ssl79 obicno su veci ssl82 ili ss84(u nemu je bio ssl84)
    • talt wrote:

Finalizing Job Phase2....Please Wait

kaze da sacekam a kad cekas znao sam ostaviti i 45minuta i nista se ne promjeni
      a kad odem na prekidac ugasim pa ga opet upalim(po normalnoj proceduri ) bi trebao ali on opet pokaze svoj famoznu gresku NO CA FOUND
      mada sad ovako kad ga gledam ispada sve normalno na dispeju je ip adresa
      trebam neki ssl za ovu karticu SIM210 ili neki stari image

zasto mi pokazuje da ima ssl79 izgleda ovaj program NCF mu ubaci stari ssl79 i on sad trazi odgovarajuci image a za dm80seclone nisam nasao image sa ssl79 obicno su veci ssl82 ili ss84(u nemu je bio ssl84)

sve si to radio bezpotrebno a to sto si dobio no ca found je ubacivanje ne odgovarajuceg image i ne treba ti oporavak no ca found

dovoljno je ubaciti image sa ssl82 od dm800se sim 2.10 preko dream up,cekirati use network,spojiti i lan kabal radi brzeg ubacivanja image(1-2min)
      kad se ozivi box,sad preko browsera ubaciti ssl84b-nfi/restart boxa
      sad se moze ubacivati image sa ssl84b
    • Freon wrote:

Kobra111 radi cega ubacivati SSL82, pa nakon toga 84b, pa tek onda image???
      Direkt se ubaci 84b i odgovarajuci image i vozi miki - nema tu neke filozofije.

ne ubaciva se ssl82-nfi nego image sa ssl82
      do izlaska ssl84 nije bilo potrebno ubacivati ssl/restart pa image
      poslije izlaska ssl84,treba prvo ubaciti ssl84,84b,87F ili 88F(800hdferrari)restart boxa i kasniej se ubacuju image sa ssl84
      ako imas image sa ssl84 u boxu uvijek mozes ubaciti image sa ssl82 i manjim bez prethodnog ubacivanja samog ssl82 sto nije slucaj obrnuto
      njemu nece primiti samo ssl84b jer ima unutra ubacen original image
      clonovi se oporavljaju od pogresnog image sa image koji je manji od ssl84 preko ferrari filera,optiflash ili dream up(ovisno koji je box)obavezno spojiti lan kabal i cekirati use network radi brzeg ubacivanja
      kad se box oporavi ide se klasika prvo ssl84,84b,87F/restart boxa,zatim ide image sa tim ssl

oporavak od erora se radi iskljucivo kad nema opcija FLASH ne dream up,drugacije nikako
      ovo sto sam prethodno napisao vrijedi za sve boxove dm 500hd,800se,800hd

evo kad vec pisem da ti odgovorim u ovoj temi da ne mozes koristiti npr.sim od dm800 u 800se ili 500hd ili bilo koja druga opcija
      nije bitno koji je box npr 800hd moze koristiti sve sim od 800hd(original ili clon)
      box od 800se moze koristiti sve sim iskljucivo od 800se,tako isto i 500hd
      kod mene nista nije komplicirano kad pisem jer je to ispravan put do rijesenja problema
      eto toliko od mene
      poz
    • Potvrđujem rjeci kolege kobre.
      Pogotovo ovo oko kartica a8p.
      Ja sam pokusal ubaciti u dm 800se ferrari sim po postupku kako treba karticu a8p od dm 500hd originala.al nije proslo i dobil sam no Ca found.
      I probal sam u par navrata.
      Dreambox7020
      Dreambox 800se

Neotionbox501
      Samsung DSR9500Viaci2x-u penziji

Motor Strong HH120
      Tanjur90-lnb-Humax0.3
      Wave Frontier T90 42E,39E,31E,28.2.E,26E,25.5E,23E,19E,16E,13E,10E,9E,7E,4.8E,3.0E,0.8W,4W,5W,8W