Postavljanje satelitske antene

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Po meni 44,4
      Webshop - Dreambox sky antene kompjutori videonadzor alarmi VU+ B.net Total TV DigiTV Polaris
      Procitaj malo ovo, neznam odakle su bile slicice, sad ih nema!
      Ti si sve dobro podesio i prvi put osim otklona rotora (nisi puno falio ali clarkovu putanju nisi mogao tako pogoditi na daljim satelitima) u odnosu gdje se nalazis, recimo ja sam iz Ri i podesio sam pocetni satelit 16e i fino podesio po pink kanalima.
      Posto zivim na 14.21 morao sam pomakniti od pocetnog polozaja za 16.00-14,21= 1.79 radio sam to automatski i rotor se sam okreno, najtocnije je tako, a mogao sam i rucno gadjati s onim tipkama ispod rotora, ustlo nagib antene i sve lovim od 65e-30w vise neide radi polozaja antene a mogao bi da su drugi uvjeti i vise!
      Ako pogledas kako se antena okrece i polozaj lnb-a u odnosu na visinu vidis da ide u nekoj krivulji i to je ful bitno, i tebi sad rotor tocno odvrti na polozaj satelita ali radi sitne pogreske oko otklona lnb ti se nalazi malo ispod ili iznad idealne putanje, clarkove putanje i to trebas ispraviti, kako, prije sam opiso!
      Xpeed Lx1
      MaxTV
    • probacu onda ovako kako jeste da izvucem malo bolji signal na pinku, mozda mognem dalje da dobacim ali realno i antena je krsh a i lnb je neki philipsov. kupicu inverto black ultra pa da vidimo onda. mozda sam ja i izvukao max s tim sto mogu da lovim od 5w-20e sa ovom antenom. ne znam zasto mi onda na svim sajtovima pise da moram elevaciju na 38,7 da stavim, tako i u programima na telefonu isto pise. antena nema nikakvih oznaka na poledjini tako da ne znam pod kojim je ona uglom ali realno je moguce da je ovo prilicno max sa ovom opremom sto se moze dobiti. procitacu sad ovaj link, procitacu ponovo ovu temu da nisam nesto izostavio. samo nisam razumio to "otklon rotora"
    • probacu (sa postavkama motora na 44,6) da malo pomaknem kompletan sistem lijevo desno da ulovim najbolji signal na pinku a onda isto tako malo antenu gore dole pa da vidim koliko mogu da dobijem. ako uspijem izvuci 60-65% mislim da ce to biti dobro sa ovom opremom. lnb mi nije bas lako dohvatljiv a mislim da je on u centru i da je standardno podesen
    • Na vrhu rotora je skala stupnjeva o je u sredini!
      Tu se vidi taj otklon! Ako zivim na 17 a trazim 16, trazim ga tako da zakrenem rotor za 1 stupanj i onda tako trazim, s upisivanjem vrijednosti usals sam se rotor pomakne za tu korekciju.
      Primjer ako zivim na 14.21 a stavim 16e na nulu kad okrenem na neki kanal 16e on se okrene za 1.79 stupnjeva i memam nista! Ako tada upisrm 16 u usals on vrti uredno na 16e ali posto ja ne zivim na 16e tada mi drugi sateliti nisu ok! Shvatis sad!
      Xpeed Lx1
      MaxTV
    • sad mi je tek ucitalo sliku koju si objavio. hebem li ga, gdje god citam kaze motor na 0 a fakticki nije na 0 nego 16,64 - 16 (eutel) = 0,64. da li ja mogu preko enfinity-a da okrenem za 0,64 ? ako ne mogu i moram sa dugmicima, na koju stranu to treba istocno ili zapadno? pretpostavljam da je zapad. i tu poziciju na motoru od 0,64 da li nju moram memorisati u enfinityu kao nulu i onda svaki satelit posebno memorisati?
    • citanjem dalje ustanovio sam da ce motor sam da se zakrene za tu razliku cim unesem podatke za usals, jesam u pravu? znaci on kad automatski uradi taj otklon onda kompletan motor i antenu rucno pomjeram lijevo desno dok ne nadjem dobar signal, nakon toga samo antenu pomjeram gore dole i kad nadjem max moguci signal na pinku to je to? klarkova putanja manje vise? :)
    • eh ovako, danas sam sve stimao i izvukao sam max a to je da su rezultati malo bolji nego sto su bili. cak sam lnb (alps model) odaljio koliko god je moguce, imam 48-52 signal na slabom pinkovom transponderu na 16e, na thoru imam signal na kanalima iznad 70% ali dalje od 5w i 20e ne ide nema teorije. jedino sto nisam provjerio a to je kad mi navrti recimo na 5-7w da probam malu korekciju uraditi pa da vidim kako ce se ponasati na thoru, 16 i 19e. razmisljam se da kupim inverto black ultra lnb, ne znam koliko ce to poboljsati stvari, sad imam neki sivi alps lnb, uslikao sam pa mogu okaciti i sliku ako treba. realno je moguce da je ovo max sa ovom opremom koju imam...
    • primijetio sam da je moj alps lnb dosta los i ne hvata mnoge niske transpondere, evo recimo sad hvatam od 15w do 39e, na hellasu na dm satu mjeri mi 82% signal sto je nevjerovatno. hvatam takodje i 28.2e ali recimo 25.5 ne hvatam, bas iz tog razloga sto lnb slabo lovi niske transpondere. sutra stize inverto black ultra pa da vidimo onda ;) od 15w dalje ne ide jer smeta kuca
    • imam novi grundingov tv sa ugrađenim satelitskim prijemnikom, kupio sam Triax single LNB i zamijenio sa starim (antenu nisam pomicao) na TV-u u meniu (npr Astra 19.2) prikazuje sa jakost signala 75-85% , ali nema kvalitete slike ( tako je i na hotBirdu) i ne može pronaći ni jedan kanal, pomagajte, hvala !
    • ako si koristio prije satelitsku antenu i imao analogni LNB i sad si zamijenio sa universalnim digitalnim LNB-om trebaš tanjur podesiti na željeni satelit.To znači ako si prije koristio astra 19.2 analog sad trebaš antenu za koji milimetar antenu podesiti, ako koristiš samo jedan samo jedan satelit nema podešavanja na diseqc sklopki , ako koristiš više lnb-a trebaš zapamtiti koji ti je satelit spojen na diseqc sklopki i tako u postavkama TV unijeti . Evo ti slike radi lakšeg pristupa TV-u i postavkama za Satelit , mada si trebao dobiti i uputstvo sa TV-om
      dreambox 800hd original , technisat antena 125cm , 13e+16e+19,2e+23,5e+28,2e+0.8w+4w+39e , lcd samsung 32"
    • Ako prebaciš listu na njemačku , automatski dobivaš integriranu listu kanala od Astre 19.2e pa kad kreneš skenirati pita te da li želiš predinstaliranu listu , tako da si u prednosti sa skeniranjem, ali svejedno moraš sve skenirati jer su neki transporderi mijenjali frekvenciju,ali prije toga nažalost na krov i podesi antenu kak spada :)
      dreambox 800hd original , technisat antena 125cm , 13e+16e+19,2e+23,5e+28,2e+0.8w+4w+39e , lcd samsung 32"
    • Da li je bitno na koji ulaz na quatro LNBu spajam mjerni uređaj za traženje signala (satlink).
      Isto tako bi volio znati koji transponderi imaju najslabiji signal na Astri i Hotu tako da se znam po njima ravnati, tj fino naštimavati.
      Znam da je nekad davno Nat Geo music bio zahvalan za to ali ga vise nema na 19,2 ili 13...

I zadnje da li smeta što je holder za drugi LNB ovako približen anteni u odnosu na centralni (idem na HB+Astra, 13 u centar) ?
    • Da li si procitao barem nesto od napisanih postova u ovoj temi?
      Logika kaze ako je LNB quatro - svaki izlaz za jedan reciver (svejedno na kojem mjeris / gledas).
      Da li smeta sto je priblizen ili ne otkrit ces mjerenjem, nastimavanjem.
      Na Astri i HB-u nema nekih specijalno slabih signala, bit je zvuci maximum od bilo kojeg.
      MAY THE FORCE BE WITH YOU!

Gatam sat. drivere na grah, proričem CS na tarot karte, bioenergijom otklanjam probleme s boxeva, centriram antene telekinezom!

• Postavljanje satelitske antene

Lnb quattro ima oznake low h, high h, pa tako isto i sa V polarizacijom. Nije svejedno na koji od tih ulaza spajam mjerni instrument jer pronađeni signal kvaliteta 70 na drugom konektoru istog lnba ne daje skoro nista.
      Napominjem da kabeli sa lnba idu na multiswitch pa od tu na priključna mjesta.
      Ne znam zasto pojedinci žure sa odgovorima ako im nije sve jasno u pitanju...

Sent from my iPhone using Tapatalk