ipbox 9900hd,ubacivanje multiboota..molim pomoć

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• mjukic wrote:

Pozdrav!! Možda i nije baš za ovu temu ali sam zapeo i molio bih vas za pomoć. Dakle zanima me ako netko ima iskustva s Nebulom V3 ili sa drugim sličnim softwareom kako instalirati multiboot softwere u isti? :)

Ovo ti je tutorial za instalaciju na hdd preneseno sa pkt foruma, radi se Ipbox99HD, potpuno je isto i za 9900 samo treba skinuti odgovarajući image (donji link ne važi). Image u flashu mora biti Nebula V3!

1. Download sata/usb Nebula V3 fs03n3.sendspace.com/dl/c1a169…843-NP_stm24-p0211.tar.gz It is different version Nebula V3 flash.
      2. You have to copy this file to folder /hdd on 99hd (for example by TC or Filezilla)
      3. From Nebula v3 in Flash click on button Blue and yellow . Install Manager is the easiest way to install new firmware - see a manual - you may use google translator but image can help you enough. pkteam.pl/viewtopic.php?f=75&p=67750#p65718
      4. In Install Manager choose sda1 partition (arrows L-R) and system ip99_GIT-4463_PKT-1843-NP_stm24-p0211.tar.gz (arrows U-D). Red button to install system - partition will be formated and system installed.
      5. You should go to Boot Setup (from install manager green or from main screen blue yellow green and set
      menu position 1 (0 is flash system , 1 next system will be sda1)
      device sda
      partition 1
      drive sata
      delay no 6
      kernel debug no
      Now press green and next press yellow
      green set and save new position in boot devices.
      yellow set start booting from this partition
      6. Back to main screen red and esc (exit). Restart dekoder - system from sda1 should start.

P.S.
      System chooser (when you want change defoult system) - from front panel press menu after 2 sec switching power up . Arrows U-D you can set boot devices (menu-0 - flash , menu-1 - sda1) and OK. .
      I have Nebula V1 in flash and Nebula V2 , Nebula V3, Neutrino, OpenPLI on HDD partition. If you install Nebula V3 or ab-com z 25.04.2012 in flash you load multiboot once and it will be working with hdd/usb system .

Ide to vrlo lako mada izgleda komplikovano. Ja instaliram na USB stik zbog praktičnosti i tu imam već 4 različita imagea, mada je dovoljan jedan, ovaj zadnji PKT IPBOX E2 HYPERION V2 IMAGE . U slučaju instalacije na USB u gornjem tutorialu umjesto na sda particije se prave na sdb.
    • Ej Avdo! Hvala ti na pomoći. Zanima me još samo jedan detalj ako nije problem..gdje god idem skinuti Nebulu V3 traže mi registraciju i davanje broja kartica,to mi je i na ovome linku isto tako. Bi li mi mogao poslati link gdje se to može free skinuti ili da mi nekako pošalješ ako imaš kod sebe makar i poštom,platit cu ti samo da nabavim napokon to... :)
    • hvala avdo..uspio sam to savladati,ali evo opet mi se javio problem..nadam se da te ne gnjavim previše..dakle,uspio sam ubaciti software nakon sto sam izvrsio mount hdd u mount manageru,,i pratim redom korake iz ovoga tutoriala koji si mi poslao..software mi je u flashu nebulav3 1840,a u hdd je hyperion v2 9000..i nikako da mi pokrene image koji zelim..pokusao sam s vise imageova i nista..znas li mozda u cemu je problem?takoder u flashu mi ne otvara hrt programe(imam karticu) iako sam ubacio oscama i promjenio u njemu seedove,na 13 stupnjava mi je radilo a na 16 nece ... hvala unaprijed :)