Pinned Osjetljivost satelitskih prijemnika

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Osjetljivost satelitskih prijemnika

ovdje bi trebali raspravljati o osjetljivosti sateltskih prijemnika
      to se moze uociti na istoj anteni i na istom programu
      ako je signal na granici prijema i kao jedan prijemnik steka, a drugi radi normalno imamo dokaz da je osjetljiviji
      za dm500s znam da signal prolazi na 74 na jacini signala
      bilo bi dobro da na ovome mjestu to napisemo i za ostale prijemnike
      za dobar prolazak signala bitan je kvalitet signala
      otvaranje ove teme me potakla diskusija na zemaljskoj tv temi gdje clan foruma istancano opisuje razlicite dvbt prijemnike i njihovu osjetljivost
    • To će biti teže napraviti, nego kod zemaljskih prijemnika, jer je izmađu antene i prijemnika LNB koji može dosta utjecati na jačinu i kvalitetu signala, ali opet neke razlike moraju postojat, samo je pitanje kolike su.
      Po meni podatak o najnižem ulaznom nivou signala sa kojim prijemnik još uvijek dobro radi bi trebao biti obavezno naveden u karakteristikama, ali nisam još vidio da netko taj podatak navodi. Također je ista situacija kod Combo prijemnika.
      Drago mi je da se otvorila ova tema, kao i svaka gdje se nešto uspoređije, a u ovom slučaju Sat. prijemnici i njihova osjetljivost.

The post was edited 1 time, last by Tomcat ().

• Mislim,da bi bilo potrebno malcice promjeniti naslov teme.

Osjetljivost satelitskih prijemnika i njihovih tunera.

Naime osjetljivost tunera sa uveliko razlikuje od recivera do recivera.
      Znaci doljna granica gde se moze lock-ati signal,a da ne trza.
      Znaci negde 74%kao na E1 a negde i sa 30 i manje.
      Sami% su uopce nebitni,puno tocniji podatak je u db.
      Dreambox7020
      Dreambox 800se

Neotionbox501
      Samsung DSR9500Viaci2x-u penziji

Motor Strong HH120
      Tanjur90-lnb-Humax0.3
      Wave Frontier T90 42E,39E,31E,28.2.E,26E,25.5E,23E,19E,16E,13E,10E,9E,7E,4.8E,3.0E,0.8W,4W,5W,8W
    • King 2005 wrote:

Teško će bito ovako upoređivati. Pravi podaci bi bili samo ukoliko se proveravaju na istom sistemu, a samo se menja risiver ili, druga varijanta,ukoliko se radi o istom prečniku antene, istom LNB, istom kablu i njegovoj dužini, i približno istoj lokaciji. A što ti reče i tada o savršeno istom štelovanju antene.

Točno, sve bi trebalo biti isto u sat. sistemu osim samih prijemnika. Znači neki usporedni test sa istim uvjetima i opremom, a to se da odradit dosta lako, jer nema potrebe za nekim većim podešavanjima. Problem je sakupit 10 i više različitih prijemnika i sve to testirat.
    • Pošto imam 40st. multifeed na maloj anteni i mene je zanimala ova tematika,ispitivanja sam vršio u graničnim slučajevima tj. početak kockanja na sljedećim prijemnicima dm500hd,dm800se,dm800hd,vu+ solo,ufs910,alien te dm500s.Svi e2 prijemnici su bili tu negdje dakle početak kockanja otprilike na istom postotku signala jedini je bitno lošiji bio dm 500s...
    • Testirao sam razne prijamnike a i sad imam nekoliko komada.Najbolji tuneri su u Topfieldu i Samsungu.Također svi Humax risiveri su se pokazali jako dobri.Tu mislim na Humaxe iz Digi tv-a. Digi 2 i Digi 3. Sve je ovo testirano na istoj anteni od 90 cm.Dio risivera pokaže jakost 70 a na Topfildu je to 90.A recimo Infinity ili Digimax pokazuju manje vrijednosti na skali.iako slika je stabilna i nema kockanja. Imam Samsung DSR 9500 i pokazao se kao jako dobar.Jedino imam jedan mali problem s njim u vezi sata. Kako god pokušavao podesiti sat nikako nemogu dobiti pravo vrijeme. Sat stalno pokazuje 10 minuta više od pravog vremena. Pokušavao sam i sve resetirati na tvorničke postavke pa opet skenirati kanale ali uvijek sat krivo pokazuje.Neki je problem sa postavkom vremena. Pokazuje GMT vrijeme i lokalno vrijeme.
      Ima li neko kakvu ideju šta bi tu pomoglo.
    • Banijac wrote:

Dio risivera pokaže jakost 70 a na Topfildu je to 90.

I na mojim risiverima razlika u nivoju i kvalitetu signala je slična i još veća, ali nema nikakve razlike u slici odnosno stabilnosti signala. Pa se pitam, dali se zaista radi o boljem ili slabijem tjuneru.
      XYZ

OCTAGON SF4008 Triple 2XDVB-C/T2&1XDVB-S2X UHD + multistream + HEVC

EDISIOON Argus VIP3 Magicvision
      DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45,0W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • da napomenem da bi trebalo pisati o ikustvima i testovima na istoj anteni i na istom programu koji je na granici ispadanja
      znaci koji se prijemnik pokazao bolji
      ako prijemnik ima dva tunera i ako ste utvrdili da postoji razlika u osjetljivosti i to bi trebalo napisati
      naravno da treba odvojiti HD prijemnike od SD prijemnika

The post was edited 1 time, last by Konjic ().

• Konjic wrote:

znaci koji se prijemnik pokazao bolji

Po mojim iskustvima, zapažanjima i eksperimentiranjima osim različitog pokazivanja nivoa i kvalitete signala ostalih bitnih razlika nema.
      XYZ

OCTAGON SF4008 Triple 2XDVB-C/T2&1XDVB-S2X UHD + multistream + HEVC

EDISIOON Argus VIP3 Magicvision
      DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45,0W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • Pa nemoze ni bit razlika.
      Ako je signal nad granicom lock-a.
      Uopce nema veze dal je signal 55 po prikazu il 100%.Slika je ista.
      Ima jedina razlika u losem vremenu,kad manji signal dakako prije nestane i nije gledljiv.
      Dreambox7020
      Dreambox 800se

Neotionbox501

Motor Strong HH120
      Tanjur90-lnb-Humax0.3
      Wave Frontier T90 42E,39E,31E,28.2.E,26E,25.5E,23E,19E,16E,13E,10E,9E,7E,4.8E,3.0E,0.8W,4W,5W,8W
    • Kada smo svojevremeno raspravljali o osjetljivosti zemaljskih tunera došli smo do zaključka (pa i matematički dokazali) da je sve u prvom stupnju tunera i on određuje kvalitetu tunera.To isto vrijedi i za sat tuner ali njegov prvi stupanj se ne nalazi u samom tuneru već u lnb-u tj. on je prva karika u lancu elektronike i o njemu sve ovisi...
    • Ima tome par godina, dok sam sa CM1,8 hvatao Astra 2F satelit, isprobao sam puno prijemnika i najbolji signal je imao DM8000. Kad kažem najbolji signal ne govorim o jačini več sam testirao prijem sa istim lnb-om i antenom na istoj frekvenciji uz pračenje signala koji je na rubu prijema.. Koliko se sječam na DM8000 je davao signal bez kockanja, DM500s je imao prijem uz hrpu kockanja dok Ehostar uopće nije imao lock. Ima negdje to na forumu, pretpostavljam da tema ima veze sa CM 1,8m..
      2,7m offset Laminas :)
      2,4m offset Prodelin+Superjack QARL 3636+C/Ku/Ka linear/cirkular motor multi-feed (91.5E-40,5W)
      90cm + Opticum 3800 Ultra Speedy (90E-55W)
      Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 (10 satelita)
      TBS5927;DM8000
    • Evo ja mogu reci samo ako gledam E2 recove na kojima sam gledao signal.
      Znaci dm 500hd original i dm 800se clone,signal je indentican.
      A naravno da neki drugi reciver ima daleko osjetljiviji tuner i bolje rezultate u granici locka.Mislim da je tu cela poanta.Sve dalje je neovisno ,ako je merjeno na istoj anteni,tja opremi.
      Za mene i dalje ostaje najmerodavnije merjenje u db.
      Dreambox7020
      Dreambox 800se

Neotionbox501

Motor Strong HH120
      Tanjur90-lnb-Humax0.3
    • Konjic wrote:

pokazivanje u decibelima je razlicito i nije isto na razlicitim prijemnicima
      cesto puta se kaze trgovacki decibeli, zato sto proizvodjaci tjeraju da imaju vece pokazivanje sto je nerealno

He he zato postoje mjerni instrumenti
      Dreambox7020
      Dreambox 800se

Neotionbox501

Motor Strong HH120
      Tanjur90-lnb-Humax0.3